کپی رایتینگ چیست؟ کپی رایتر چه می کند؟

دسته بندی پی آر تایم

انتشار : 18 فروردین 1399

دیدگاه 0

بازدید 109

کپی رایتینگ چیست؟ کپی رایتر چه می کند؟

خلاصه : من حدس میزنم شما که الان اینجا در پی آر تایم هستید و این مقاله را باز کردید تا بخوانید، جزو این دو دسته اید: یا تاکنون چیزی از کپی رایتری نشنیده اید و یا

من حدس میزنم شما که الان اینجا در پی آر تایم هستید و این مقاله را باز کردید تا بخوانید، جزو این دو دسته اید: یا تاکنون چیزی از کپی رایتری نشنیده اید و یا اینکه گمان می کنید کپی رایتری همان قانون معروف کپی رایت است! به هر حال جزو هر 2 گروه که باشید به نظرم این مقاله می تواند به شما کمک کند که با کپی رایتینگ و شغل کپی رایتری بیشتر آشنا شوید.

یکی از ساده ترین راه ها برای پاسخ دادن به این سوال که  وظیفه یک کپی رایتر  چیست؟  این است که بگویید، “آیا شما همه چیزهایی که در صندوق ورودی ایمیل خود دریافت می کنید را متوجه می شوید؟”

“خب، یک کپی رایتر همه آنها را می‌نویسد. همچنین کپی رایتر نوشته‌های سایر موارد بازاریابی وب سایت‌ها، ایمیل ها، بروشور، کاتالوگ، و غیره را نیز تهیه می کند. “

اگر شما علاقه مند به کپی رایتینگ هستید، احتمالا به این دلیل است که شما موارد زیر را شنیده‌اید:

  1. این یک راه عالی برای پول در آوردن در خانه است.
  2. شما می‌توانید به سرعت و با سرمایه‌گذاری بسیار کم آن را شروع کنید.
  3. آموزش رسمی مورد نیاز نیست.

همه این‌ها درست هستند.

در واقع، مهارت کپی رایتینگ یک حرفه پرتقاضا بوده و مشاغل در این حوزه و پروژه های آن یکی از بالاترین درآمدها را به همراه دارند.

بسیاری از نویسندگان به صورت تمام وقت بر روی  شش زمینه کار می‌کنند. دیگران فقط نیمه وقت کار می کنند، اما از درآمد تمام وقت لذت می‌برند.

بهترین نکته این است که هنوز هم در این صنعت بزرگ و در حال توسعه جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد.

کپی رایتینگ

بنابراین کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ روند نوشتن و تهیه مواد تبلیغاتی است. کپی رایتر‌ها مسئول آمادهسازی متن برای روزنامه ها، مجلات، تابلوهای تبلیغاتی، وب سایت ها، ایمیل ها، تبلیغات، کاتالوگ‌ها، و غیره هستند.

این متن ها تحت عنوان “کپی” یا متن تبلیغات شناخته می شوند – که بخشی از صنعت 2.3 تریلیون دلاری در سراسر جهان است.

بر خلاف اخبار و یا نوشتن سرمقاله، کپی رایتینگ به منظور به کارگیری خواننده برای انجام اقدام است. این اقدام ممکن است خرید کردن، انتخاب کردن، تعامل با محصول، خدمات و یا شرکت شما باشد.

به همین دلیل کپی رایتر  اغلب به عنوان “فروشنده چاپی” شناخته می‌شود.

کپی رایتینگ نباید با “کپی رایت” اشتباه گرفته شود. کپی رایت به این معناست که فرد یا شرکت حق قانونی منحصر به فرد برای تکثیر، انتشار، فروش، و یا توزیع کار خود را دارد (مانند کتاب، موسیقی، اثر هنری). هدف از کپی رایت محافظت از مواد و جلوگیری از استفاده غیر قانونی از آن توسط عوامل غیر مجاز است. صاحبان این مواد با علامت © حق مالکیت خود را نشان می‌دهند.

به چه قابلیت و توانایی هایی برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر  نیاز دارید؟

هیچ چیز! برخی از کپی رایترها حتی تحصیلات دبیرستان خود را نیز تمام نکرده‌اند. برخی از کپی رایترها تنها 18 سال دارند و بعضی ها بازنشسته شده اند. برخی کپی رایترها مادران خانه دار هستند و برخی دیگر در مشاغل شرکتی مشغول به کارند.

تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت است. همه موارد دیگر را می‌توانید یاد بگیرید. اگر شما می‌توانید برای دوستان خود نامه بنویسید، شما صلاحیت کافی برای شروع به کار را دارید.

آیا شما واقعا می توانید به عنوان یک کپی رایتر درآمد شش رقمی داشته باشید؟

بله، و بسیاری از نویسندگان به این درآمد رسیده اند! اما، میزان حقوق شما متناسب با زمان و تلاشی که برای آن صرف می‌کنید متفاوت است.

به عنوان مثال، یک کپی رایتر می‌شناسم که ساعت ها کار می‌کند، نه تنها بر روی نوشتن تبلیغات، بلکه در زمینه رشد و توسعه کسب و کار. او سالانه بیش از 120،000 دلار درآمد دارد.

کپی رایترهای مستقل باید فردی با پشتکار و  مصمم باشند. او باید استعداد کپی رایتینگ و توسعه شبکه کسب و کار داشته باشد. یک فرد با این مشخصات که در این زمینه کار می‌کند، چندین قرارداد پرسود با تعدادی از شرکت های بزرگ امضا کرده و در سال جاری بیش از 300،000 دلار درآمد داشته است!

اگر شما نمی‌خواهید به صورت تمام وقت کار کنید. شما همچنین می‌توانید درآمد مناسبی حتی به صورت پاره-وقت داشته باشید.

یکی دیگر از نویسندگان تبلیغات را  می‌شناسم که تصمیم گرفت پولی را برای سفر تفریحی خود و همچنین پس‌انداز خانوادگی بدست بیاورد. او در طول شب و در تعطیلات آخر هفته کار می کرد و در سال 25000 دلار درآمد داشت. (اگر چه او امیدوار است که امسال 50000 دلار کسب کند!) برای یک شغل نیمه وقت اصلا درآمد کمی نیست.

مثال دیگری که از یک کپی رایتر‌ها دارم، او یک مادر خانه دار است. او دو فرزند کوچک دارد، بنابراین او تنها چهار ساعت در روز می‌تواند کار کند. او سالانه 75،000 دلار درآمد دارد!

یک چیز عالی در مورد این شغل این است که می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید کار کنید. این همه بستگی به این دارد که چقدر می‌خواهید درآمد داشته باشید و چقدر می خواهید کار کنید.

از کجا می‌توانم یاد بگیرم که چگونه یک کپی رایتر شوم؟

در حالی که شما نیازی به مدرک تحصیلی رسمی برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر ندارید، اما شما نیاز به اشخاصی دارید تا نحوه کار را به شما آموزش دهند.

همه کپی رایتر‌هایی که من دیده‌ام مثل کسانی که در بالا ذکر شده‌اند، موفقیت خود را با مطالعه راه کار‌های نوشتن جذاب و خلاق بدست آورده‌اند. دستورالعمل های گام به گام این روش هر کسی را قادر می سازد به سرعت از مرحله “کپی رایتینگ به چه معناست؟” به مرحله تبدیل شدن به یک کپی رایتر حرفه ای برسد.

هیچ زمانی بهتر از حالا برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر  وجود نداشته است. شرکت ها علاقه مند به کار کردن با کپی رایتر‌های آزاد و مستقل هستند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند.

کپی رایتینگ

در کسب و کار آنلاین کپی رایتینگ چه نقشی دارد

کپی رایتینگ برای موفقیت آنلاین در عصر دیجیتال فعلی امری حیاتی است. طراحی، بازاریابی محتوا، SEO و رشد بازدید‌ها  همه بخشی از برنامه بازاریابی جامع دیجیتالی هستند، اما کپی رایتینگ چیزی است که همه آنها را با هم مرتبط می‌کند. نویسندگان تبلیغات به شما طراحی اولیه را می‌دهد و پایه ای برای بازاریابی محتوا، SEO و توسعه مارکتینگ را فراهم می‌کنند. نوشتن متن‌های تبلیغاتی بهتر به شما این امکان را می‌دهد که خوانندگان بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

کپی رایتینگ دقیقا به چه معناست؟

کپی رایتینگ هنر و علم نوشتن متن (کلمات مورد استفاده در صفحات وب، تبلیغات، بازاریابی، و غیره) است که محصول یا خدمات شما را به فروش می‌رساند و مشتریان آینده نگر را برای انجام اقدامات متقاعد می‌کند. به عبارت دیگر، مانند استخدام یک فروشنده برای جذب همه مشتریان شما است. یک تیم فروش تلفنی شما در هر زمان با مشتریان شما تماس می‌گیرند؛ یک کپی رایتر  از طریق بیلبوردها، تبلیغات مجله‌ای، نامه‌های فروش، پست‌های وبلاگ، و غیره به همه آنها به طور همزمان دست می‌یابد.

برای شروع چگونه عمل می‌کنید

برای شروع، باید فهرستی از مزایا و ویژگی‌های محصول خود تهیه کنید و تعیین کنید که مشتریان شما چه کسانی هستند.

قدم دوم چیست

چگونه مشتریان خود را بهتر بشناسید و کپی‌های متقاعد کننده‌تری بنویسید.

علاوه بر تعریف مشتریان خود تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید یک متن قانع کننده برای مشتریان هدف خود بنویسید به طوری که برای آنها جذاب باشد. این شامل انجام یک نظرسنجی ساده برای درک بهتر چشم انداز شما و یادگیری زبان مورد استفاده برای توصیف محصول یا خدمات شماست.

نحوه نوشتن سرفصل های جالب توجه که باعث افزایش میزان تبدیل می شود.

کپی رایترها اغلب در مورد اهمیت توجه به سرفصل‌ها صحبت می‌کنند. چرا سرفصل ها تا این حد اهمیت دارند و چگونه می توان سرفصل هایی نوشت که باعث افزایش میزان تبدیل می شوند. این سوالی است که با توجه به ویژگی های محصول و علائق خوانندگان به دست می‌آید.

4 راز متقاعدکننده درباره کپی رایترهای حرفه‌ای

همان‌طور که قبلا ذکر شد، هم هنر و هم علم کپی رایتینگ وجود دارد. در یک فروش موفق که کپی رایتر ها آن را فراهم می‌آورند 4 عامل مهم دخالت دارند. 1. مشتری باید بجای ویژگی مزایای محصولی را دریابد مزایا آن چیز هایی هستند که به مشتری ارزشی را اضافه می‌کند. 2. تا حد امکان محصول شما باید خاص معرفی شود 3. مردم با عقلشان خرید نمی‌کنند بلکه با احساساتشان خرید می‌کنند 4. توصیفات مهم‌ترین بخش نوشته شما هستند.

چرا  متن شما نباید در مورد خودتان باشد و سایر نکات برای نوشتن کپی های بهتر

به عنوان یک کپی رایتر، شما همیشه لازم نیست جز بهترین نویسندگان موجود باشید، اما باید به خوبی بنویسید تا پیام خود را به روشنی ارسال کنید و اعتبار خود را با اشتباهات گرامری و خطاهای تایپی از دست ندهید. متن شما نباید تنها متمرکز بر خودتان باشد همین طور ویرایش خود کپی رایتر بر نوشته‌اش نیز بسیار اهمیت دارد.

5 نکته برای ایجاد کپی های قدرتمند که می تواند مشتریان بالقوه را متقاعد به خرید کند

شما باید اقداماتی انجام دهید تا مردم احساس کنند که بخشی از یک گروه هستند، چگونه می‌توانید مشتریان بالقوه را متقاعد کنید که آنها یک پیشنهاد منحصر به فرد دریافت کرده‌اند، چگونه ارزش محصول خود را ثابت می‌کنید، چرا باید شرکت خود را به عنوان یک جایگاه تاسیس کنید، و چگونه باید دلایل متقاعد کننده به مشتریان خود ارائه دهید تا در رقابت شما را انتخاب کنند.

چگونه با متن خود معامله را ببندید.

تناسب  قراردادها با متن تبلیغات بسیار مهم است. در فروش این به عنوان درخواست فروش شناخته می شود. در کپی رایتینگ نیز تحت عنوان  فراخوانی به عمل یا CTA شناخته شده است، که یک احساس فوریت، یک پیشنهاد قانع کننده ایجاد کرده و یک ضمانت نامه ارائه می دهد. در دنیای وب این کار با برخی المان های تصویری مشخص می‌شود.

کپی رایتینگ

متن بلند در مقابل متن كوتاه – کدامیک بهتر است؟

یکی از طولانی ترین بحث‌ها در محافل کپی رایتینگ و بازاریابی این است که – از بین متن طولانی یا متن کوتاه- کدامیک بهتر است؟ پاسخ این است که هر دوی آنها در موقعیت‌های مختلف کارآیی خاص خود را دارند، و این مورد تنها با کاربرد صحیح متن کوتاه و بلند شکل می‌گیرد. در متن های بلاگ شما ناچارید که از تعداد کلمات زیاد استفاده کنید و در متن های شبکه های اجتماعی و تبلیغات کلیکی حتما باید در کوتاه ترین حالت پیام خود را برسانید.

چگونه متن و طراحی را برای رسیدن به نتایج مطلوب ترکیب کنید

یکی دیگر از بحث های طولانی در مورد این است که کدامیک مهمتر است – متن یا طراحی. پاسخ این سوال نیز مشابه مورد قبلی است، هر دو، اما تنها زمانی که آنها به درستی با یکدیگر ترکیب شده باشند. استفاده هم‌زمان طرح و متن در کنار یک دیگر می‌تواند اوج یک رسانه تبلیغاتی را فراهم آورد

قانون طلایی در مورد کپی رایتینگ – آزمایش، آزمایش، و آزمایش بیشتر

 

برچسب :

کپی رایتر

ارائه شده توسط : امین محمد پور

دیدگاه های ارزشمند شما :
دیدگاه یا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید حساب کاربری خودتان رو داشته باشید.